تبلیغات
پایگاه چهارده معصوم - توصیه هایی جالب، مفید و عجیب برای شرایط خاص

پایگاه چهارده معصوم

توصیه هایی جالب، مفید و عجیب برای شرایط خاص
توصیه هایی جالب، مفید و عجیب برای شرایط خاص
تمام هارد دیسکها می‌توانند در مدت زمان مشخص و محدودی کار کنند. اگر هارد دیسک رایانه شخصی شما غیرقابل استفاده شد می توانید آن را در فریزر بگذارید.
تمام مادربزرگها همواره روشهای سنتی را برای بهترین روش برای استفاده بهینه از وسایل بی مصرف می‌دانند.
مادربزرگها می‌گویند برای کاهش سوزش چشم در اثر خرد کردن پیاز باید از چوب کبریت استفاده کرد و یا برای پاک کردن اثر چسب برگه و یا عکسی که روی آینه چسبانده شده بود می‌توان از سس مایونز کمک گرفت.

مادربزرگهای تمام دنیا می‌دانند که چگونه می‌توان لکه های چربی را از روی لباس پاک کرد.
در دنیای فناوری، عمر تمام دستگاههای الکترونیکی مصرفی روزی به پایان می‌رسد اما می‌توان از همین دستگاهها که ظاهرا عمرشان به پایان رسیده و یا موقتاً از کار افتاده اند به مدت بیشتری استفاده کرد.

در این راستا روزنامه نیویورک تایمز مادربزرگ گونه روشهایی را ارائه کرده است که می‌توانند علاجی برای استفاده بهینه از این دستگاهها باشند.
کارتریچ خالی شده است!
شب هنگام است و کارتریج دستگاه چاپگر خالی شده است و شما به شدت نیاز دارید که از چند صفحه ای پرینت بگیرید. برای این کار کافی است کارتریج را از چاپگر خارج کنید و به مدت دو تا سه دقیقه آن را با سشوار گرم کرده و دوباره داخل چاپگر قرار دهید.
به این ترتیب جوهر خشکی که به دیواره های کارتریچ چسبیده است گرم می‌شود. این جوهر می‌تواند برای چاپ کردن سه چهار صفحه کافی باشد.
افزایش شارژ باتری تلفن همراه با گذاشتن آن در یخچال!
اگر تلفن همراه را در جیب خود قرار دهید گرمای بدن موجب گرم شدن باتری می‌شود و فرایند شیمیایی را که موجب تخلیه شارژ باتری می شود تسریع می‌کند.
بنابراین باید تلفن همراه را در کیف و یا روی کمربند خود قرار دهید. اگر فراموش کرده بودید شارژر را با خود از خانه به سفر ببرید، می‌توانید حداقل برای انجام آخرین تلفنهای پیش از بازگشت به خانه از این روش استفاده کنید: تلفن همراه را خاموش کنید و تمام شب آن را در یخچال نگه دارید.
این گونه می‌توانید تا مدت زمان بیشتری شارژ باتری را نگه دارید.
قرار دادن تلفن همراه خیس شده در کیسه برنج برای ممانعت از خراب شدن آن!
تلفن همراه شما در داخل آب افتاده است. تلفن همراه را از آب خارج کنید و برای جلوگیری از ایجاد یک اتصال کوچک مخرب، بلافاصله باتری را از آن جدا کنید.
سپس، تلفن را خشک کنید و آن را داخل کیسه برنج خشک قرار دهید. به این ترتیب رطوبت به طور طبیعی از تلفن همراه به برنج منتقل می‌شود.
استفاده از اتصال بی سیم "وای- فی" در هر گوشه با پاکت چیپس
در سالن خانه خود اینترنت Adsl دارید اما دستگاه "وای- فای" نمی تواند سیگنال پهنای باند را به اتاق خواب نیز برساند، به این ترتیب امکان استفاده از اینترنت در تخت از شما سلب می‌شود.
قبل از رفتن به خریدن چند دستگاه تقویت کننده گران قیمت یعنی پاکت چیپس را امتحان کنید! این کاغذ آلومینیومی، بدون نیاز به سیم، باکتری و هر چیز دیگری می‌تواند برای ساخت یک تقویت کننده امواج رادیویی به شما کمک کند.
کاغذ آلومینیومی را روی چند تکه چوب قرار دهید و آن را جلوی دستگاه وای- فای بگذارید. به این ترتیب سیگنال "وای- فای" به سوی اتاق خواب تقویت می‌شود.
فراموش نکنید از این روش برای سوء استفاده از دستگاه وای- فای و اینترنت مجانی همسایه استفاده نکنید!
هارد دیسک از کار افتاده را در فریزر بگذارید!
تمام هارد دیسکها می‌توانند در مدت زمان مشخص و محدودی کار کنند. اگر هارد دیسک رایانه شخصی شما غیرقابل استفاده شد می توانید آن را در فریزر بگذارید.
زمانی که آن را بیرون آورید و در دمای محیط قرار دهید، بخشهایی از هارد شما باز می‌گردد و به این ترتیب پیش از از بین رفتن تمام اطلاعات خود می‌توانید بخشهایی از آن را احیا کنید


[ پنجشنبه 11 اسفند 1390 ] [ 09:37 ق.ظ ] [ م افشار ] [ نظرات() ]