تبلیغات
پایگاه چهارده معصوم - حجاب زن، حقی الهی است!

پایگاه چهارده معصوم

حجاب زن، حقی الهی است!

آیت‌الله العظمی عبدالله جوادی آملی اظهار داشت: قرآن کریم وقتی درباره حجاب سخن می‏گوید می‏فرماید حجاب عبارت است از احترام گذاردن و حرمت قائل شدن برای زن که نامحرمان او را از دید حیوانی ننگرند، لذا نظرکردن به زنان غیرمسلمان را، بدون قصد تباهی جایز می‏داند.

وی ادامه داد: شبه ه‏ای که در ذهنیت بعضی افراد هست، این است که خیال می‏کنند حجاب برای زن محدودیت و حصاری است که خانواده و وابستگی به شوهر برای او ایجاد کرده است، و بنابراین حجاب نشانه ضعف و محدودیت زن است.

آپلودسنتر آپ98

این مرجع تقلید تاکید کرد: راه حل این شبهه و تبیین حجاب در بینش قرآن کریم این است که زن باید کاملاً درک کند که حجاب او تنها مربوط به خود او نیست تا بگوید من از حق خودم صرف‏نظر کردم، حجاب زن مربوط به مرد نیست تا مرد بگوید من راضیم، حجاب زن مربوط به خانواده نیست تا اعضای خانواده رضایت بدهند، بلکه حجاب زن، حقی الهی است.


آیت‌الله جوادی آملی با اشاره به تفاوت بینش قرآنی در مورد زنان با آنچه که در غرب می‌گذرد، اظهار داشت: می‏بینید در جهان غرب و کشورهایی که به قانون غربی مبتلا هستند اگر زن همسرداری آلوده شد و همسرش رضایت داد، قوانین آنها پرونده را مختومه اعلام می‏کنند، اما در اسلام این چنین نیست، حرمت زن نه اختصاص به خود زن دارد نه شوهر و نه ویژه برادر و فرزندانش است.

این مرجع تقلید ادامه داد: همه اینها اگر رضایت بدهند قرآن راضی نخواهد بود، چون حرمت زن و حیثیت زن به عنوان حق‏الهی مطرح است و خدای سبحان زن را با سرمایه عاطفه آفرید که معلم رقّت باشد و پیام عاطفه بیاورد، اگر جامعه‏ای این درس رقّت و عاطفه را ترک کردند و به دنبال غریزه و شهوت رفتند به همان فسادی مبتلا می‏شوند که در غرب ظهور کرده است. لذا کسی حق ندارد بگوید من به نداشتن حجاب رضایت دادم، از این که قرآن کریم می‏گوید هر گروهی، اگر راضی هم باشند، شما حد الهی را در برابر آلودگی اجرا کنید، معلوم می‏شود عصمت زن، حق‏الهی است و به هیچ کسی ارتباط ندارد.

جهان در برابر ایران خضوع کرده است

وی با بیان اینکه همه اعضای خانواده و اعضای جامعه و خصوصاً خود زن امین امانت الهی هستند، گفت: زن به عنوان امین حق‏الله از نظر قرآن مطرح است یعنی این مقام را و این حرمت و حیثیت را خدای سبحان که حق خود اوست، به زن داده و فرموده: این حق مرا تو به عنوان امانت حفظ کن، آنگاه جامعه به صورتی درمی‏آید که شما در ایران می‏بینید، جهان در برابر ایران خضوع کرده است، زیرا که در مسئله جنگ تا آخرین لحظه، صبر کرد و کاری که برخلاف عاطفه و رقت و رأفت و رحمت باشد انجام نداد. با اینکه دشمنان او از آغاز، حمله به مناطق مسکونی، کشتار بی‏رحمانه بی‏گناهان و غیر نظامی‏ها را مشروع کردند.

آیت‌الله جوادی آملی افزود: جامعه‏ای که قرآن در او حاکم است، جامعه عاطفه است و سرّش این است که نیمی از جامعه را معلمان عاطفه به عهده دارند و آن مادرها هستند، چه بخواهیم، چه نخواهیم، چه بدانیم و چه ندانیم اصول خانواده درس رأفت و رقّت می‏دهد، و رأفت و رقّت در همه مسائل کارساز است.

http://www.hijabnews.co/vdcgtx9q.ak9zz4prra.html
[ یکشنبه 21 اسفند 1390 ] [ 06:46 ب.ظ ] [ م افشار ] [ نظرات() ]