تبلیغات
پایگاه چهارده معصوم - کدام ساعت از جمعه دعا مستجاب می‌شود

پایگاه چهارده معصوم

کدام ساعت از جمعه دعا مستجاب می‌شود

مرحوم آیت‌الله میرزا جوادآقا تبریزی(ره) چند دستورالعمل عبادی را برای رسیدن به قرب الهی و نیز نجات از دسیسه‌های شیطانی توصیه کرده‌اند.

این عارف پارسا به قرائت ذکر یونسیه، سوره قدر و اهتمام به بهره‌مندی از روز جمعه را در رسیدن به قرب الهی موثر دانسته‌اند.

* فضیلت ساعت آخر روز جمعه

روز جمعه گر چه تمام ساعت و لحظه هاى آن شریف و گران بها و نورانى است، ولى در این روز ساعتى هست كه از همه ساعات این روز افضل و برتر است و دعا در آن ساعت مورد قبول واقع مى شود و بنابر آنچه از اخبار به دست مى آید و از بعضى از بزرگانى كه در این گونه موارد مورد وثوق اینجانب بوده اند به من رسیده ، آخرین ساعات روز جمعه كه وقت خواندن دعاى سمات است مى باشد.

* ذکر یونسیه

از یكى مشایخ بزرگوار خود كه حكیم عارف و معلم خیر و طبیب كاملى بسان او ندیده ام، سوال كردم كدامین عمل از اعمال جوارح را شما در تاثر قلب كارسازتر یافته اید، فرمود: سجده طولانى در شب كه یك ساعت و یا لااقل سه ربع ساعت به درازا كشد و در آن گفته شود:

«لا اله الا انت سبحانك انى كنت من الظالمین»

كه در تلاوت این آیه ، انسان به بودن خود در زندان طبیب و گرفتار بودنش ‍ در دام اخلاق زشت و منزه بودن حضرت ذوالجلال از هر ظلم و ستمى نسبت به بندگان گواهى مى دهد و ظلم و ستم خود را بر خود و افكندن خویشتن را در این مهلكه عظیم در نظر مى آورد .

* صد مرتبه سوره قدر

صد مرتبه قرائت سوره قدر در شب و عصر جمعه ، هیچ عملى از اعمال مستحبه را ندیدم كه به اندازه این سه تاثیر داشته باشد[ جمعه 8 اردیبهشت 1391 ] [ 10:43 ب.ظ ] [ م افشار ] [ نظرات() ]