تبلیغات
پایگاه چهارده معصوم - مطالب آذر 1390

پایگاه چهارده معصوم

سخن امروز
امام صادق (ع) : جایگاه قبر امام حسین علیه السلام دری از درهای بهشت است


[ چهارشنبه 23 آذر 1390 ] [ 08:15 ب.ظ ] [ م افشار ] [ نظرات() ]

خدا را چگونه میتوان دید؟

خدا را چگونه مى توان دید؟!

روزى شخص عرب بیابان نشینى به حضور مبارك امام محمّد باقر علیه السلام شرف حضور یافت و عرضه داشت : آیا شما خدائى را كه عبادت و ستایش مى نمائى ، تاكنون دیده اى ؟!

حضرت باقرالعلوم علیه السلام در پاسخ او اظهار داشت : من هرگز چیزى را كه نبینم ، اطاعت و عبادت نمى كنم .

عرب بیابان نشین گفت : چگونه او را دیده اى ؟!

حضرت فرمود: خدا را با چشم و دید ظاهرى نمى توان دید؛ ولیكن مى توان او را با چشم دل و نیروى درون مشاهده نمود، چون حقایق امور و اشیاء به وسیله فهم و شعور درونى درك و تحصیل مى گردند.

و سپس در ادامه فرمایشاتش افزود: خداوند سبحان با حواسّ ظاهرى قابل حسّ و لمس نیست .

او را نمى توان با مردم و دیگر موجودات مقایسه نمود؛ بلكه او به وسیله آیات و نشانه ها شناخته مى گردد، همچنین او به وسیله علامات و حركات جهان طبیعت ، قابل وصف و درك مى باشد.

او خدائى است كه مانند و شریكى ندارد و قابل مقایسه با هیچ موجودى نیست ..

منبع : بخش کودکان سایت تبیان[ دوشنبه 21 آذر 1390 ] [ 09:33 ب.ظ ] [ م افشار ] [ نظرات() ]

چادر پوششی ماندگار برای تمام زمان ها

 

چادر، پوششی ماندگار برای تمام زمان‌ها

..

.

یادم می‌آید همین چند سال پیش بود که مادرم پارچه چادری را وسط اتاق روی زمین پهن کرد تا برش بزند. بعد هم چادر را جلوی آینه سرش می‌کرد و چندین بار می‌چرخید و از دیگری کمک می‌گرفت که آیا کاملا درست قیچی زده است و کوتاهی و بلندی ندارد؟

روزهای خاطره‌انگیزی بود. شاید ماهی یک بار یا دو بار در خانه ما این اتفاق ـ برش و دوختن چادر ـ تکرار می‌شد.

بعضی اوقات همسا‌یه‌ها نیز پارچه‌های چادری خود را به منزل ما می‌آوردند تا مادرم برای آنها برش کند و بدوزد.

معتقد بودند، دست مادرم خوب است؛ هم برای آنها آمد دارد و هم این که مادرم خوب چادر برش می‌کند.

یادش بخیر، دیگر از این روزها در خانه ما خبری نیست. هم مادرم دیگر چشمی برای دوختن چادر ندارد هم این که اکنون نیازی نیست پارچه چادری بخریم و کسی آن را برش کند. چادرهای آماده، بازار را قبضه کرده است.

همه مدل چادر در بازار یافت می‌شود. چادرهای دوخته شده در جعبه‌‌های بسته‌بندی، آماده و بدون زحمت، فقط باید در قبالش پول بپردازی. چادر دوخته شده یا ندوخته به هر صورت جزئی جدایی‌ناپذیر از زن ایرانی شده است.

باورها و سنت‌های عمیقی پشت این پارچه مشکی است که نمی‌توان براحتی آن را در معادلات مربوط به مسائل زنان ایرانی نادیده گرفت. این که این پوشش با این ویژگی‌ها سوغات اعراب مسلمان و فاتح بوده یا ریشه در فرهنگ اصیل و باستانی ایران دارد، جای مناقشه اهل فن است؛ اما هرچه که هست چادر حجاب ملی ماست؛ یک حجاب کاملا ایرانی. 

● فراز و فرودهای چادر

می‌گویند اولین نشانه‌‌های وجود پوشش برای زنان به پیش از میلاد مسیح و دوره فرمانروایی آشوریان برمی‌گردد. در آن دوره، حجاب مشخصه خاص زنان اشرافی و نجیب‌زاده بود و زنان طبقه پایین و متوسط، اجازه برخورداری از آن را نداشتند چرا که از نظر آنان، حجاب برای زنان اشرافی، زینت محسوب می‌شده است.

در تمدن فنیقی‌ها نیز که چهار هزار سال پیش از میلاد می‌زیستند زنان آنها دارای حجاب بودند و برای پوشش خویش از پارچه‌هایی به سرخ‌رنگ استفاده می‌کردند. زنان آریایی نیز دارای حجاب بودند بویژه زنان طبقات بالای اجتماعی که برایشان حجاب دارای ارزش ویژه‌ای بود. در بین یونانیان نیز رسم بود که زنان حتی صورت‌های خویش را با قسمتی از روپوش بسیار ظریف بپوشانند. دختران اسپارتی هم پس از ازدواج حجاب می‌گرفتند.

در ایران باستان نیز حجاب وجود داشت. در میان مجسمه‌های باقیمانده از این دوران، پیکره‌هایی از زنان پوشیده به چشم می‌خورد که نشانه اعتقاد ایرانیان باستان به حجاب به عنوان نماد پاکی و پاکدامنی است. براساس همین روایت پس از میلاد مسیح، حجاب زنان فقط در مراسم عزاداری به صورت پارچه‌ای بلند که با سنجاق روی کلاه زنان وصل می‌شد، مورد استفاده قرار می‌گرفت.

همچنین در آن زمان حجاب برای زنان به معنای مصمون ماندن از خطرات احتمالی، کاربرد داشت؛ چنانچه زنی به تنهایی به مسافرت می‌رفت، با استفاده از چادر، خود را به نوعی در برابر حوادث و اتفاقات می‌توانست مصون نگه دارد. در واقع در ایران باستان چادر قبل از حضور دین اسلام به عنوان مقوله‌ای ملی مطرح بوده است. تا بدآنجا که برخی محققان و اندیشمندان پوشش اسلامی را نتیجه تعامل فرهنگی بین اعراب و ایرانیان دانسته‌اند.

یافته‌های پژوهشی نشان می‌دهد که زنان ایران زمین از زمان مادها که نخستین ساکنان این دیار بوده‌اند حجاب کامل شامل پیراهن بلند چین‌دار و شلوار تا مچ و شنلی بلند روی لباس‌ها داشته‌‌اند این حجاب در دوران پارس‌ها نیز معمول بوده است. در همه آن زمان‌ها پوشاندن موی سر و داشتن لباس بلند و شلوار و چادر رایج بوده است و زنان با آزادی در محیط بیرون خانه رفت و آمد و هم‌پای مردان کار می‌کردند در زمان ساسانیان نیز علاوه بر چادر، پوشش صورت نیز در میان زنان اشراف معمول بود.

همچنین گفته می‌شود در ایران قبل از اسلام در میان زرتشتیان استفاده از چادر رواج داشته و پوششی بوده که موی سر زنان را پوشانده و تا نزدیکی‌های زانو می‌آمده است. برای همین است که می‌گویند چادر بیشتر از آن‌که پوششی عربی باشد پوششی ایرانی است.

● چادر در میان اعراب

چادر به صورتی که در میان ایرانیان معمول است ـ چادر بلند که تا پایین می‌رسد ـ در میان عرب‌ها معمول نبوده ولی چیزی شبیه نیمه چادر رایج بود، چیزی که نه مثل مقنعه و روسری کوتاه بود و نه مثل چادر خیلی بلند. این حجاب شاید تا کمر و کمی پایین‌تر می‌رسیده است. می‌گویند عرب‌ها از پوششی به نام «درع» که پیراهن بلندی بوده و ملحفه که همان چادر بوده است و مقنعه استفاده می‌کردند و درع هم پیراهن بلندی بوده که تا پشت پا می‌رسید و آستین‌هایش بلند و گشاد بوده و ملحفه هم چادری بوده که به خودشان می‌پیچیدند.

در دوره اسلام نیز حجاب یا چادر وسیله‌ای برای بالا بردن شأن و منزلت زنان در جامعه تلقی می‌شد. به بیان دیگر چادر با بالا بردن حس اعتماد به نفس زن به او جایگاه ویژه‌ای در میان مردم و اجتماع می‌داد. در واقع حجاب نشان‌دهنده جایگاه اجتماعی زن بود. در همین دوران زنانی که به اصول اخلاقی و اجتماعی پایبند نبودند، اجازه برخورداری از چادر را نداشتند.

علی‌رغم این دوره‌ها که ذکر شد در دوره قاجار بود که نشانه‌های کشف حجاب خودنمایی کرد. مسافرت‌های ناصرالدین‌شاه به اروپا و مشاهدات وی از وضعیت پوشش زنان اروپایی تاثیر بسزایی در رواج بی‌حجابی داشت تا این که در دوره پهلوی سفر رضا‌شاه به ترکیه و مشاهدات وی نیز از بی‌حجابی وی را مصمم ساخت که زنان ایرانی را به داشتن لباس متحد‌‌الشکل مجبور کند لذا کشف حجاب در سال‌های باقی‌مانده حکومت رضاخان اجباری و حجاب‌ اسلامی مظهر عقب‌ماندگی شمرده شد.

● انقلاب اسلامی، نقطه عطف چادر

در حال حاضر آنچه که به عنوان چادر برای پوشش زنان در ایران مورد استفاده قرار می‌گیرد، نقطه عطفی به نام انقلاب اسلامی دارد که اگرچه پیش از انقلاب اسلامی فقط در میان خانواده‌های مذهبی رواج داشت، پس از انقلاب اسلامی کاربرد آن شکلی همگانی گرفت و اغلب زنان به استفاده از‌ آن راغب شدند تا این که با گسترش ورود زنان به عرصه‌های مختلف اجتماعی خصوصا فتح زمینه‌های شغلی مردانه احتیاج به پوششی که علاوه بر حفظ ارزش‌ها و اصالت‌های چادر، امکان فعالیت اجتماعی بیشتری را به زنان بدهد کاملا احساس شد از سوی دیگر روند رو به افزایش مد و مدگرایی نیز سبب شد که چادر هم تحت‌تاثیر همین دنیای هزار رنگ مد قرار گیرد.

از این زمان به بعد بود که انواع مدل‌های چادر وارد بازار شد تا پاسخگوی همین نیازها باشد چادر ملی، چادر دانشجویی، چادر عربی، چادر اسلامی، چادر شال‌دار هم اسم‌های جدیدی است که چند سالی وارد فرهنگ پوششی ما شده است. اگرچه این چادرها از شکل و حالت سنتی خود خارج شده است ولی به دلیل طرح‌هایی که بر روی آن صورت گرفته استفاده از آن در اماکن مختلف تا حدودی آسان‌تر شده است.

تاریخ ورود چادرهای مدل جدید را می‌توان سال ۸۳ عنوان کرد. این چادرها اگرچه کمی شبیه چادرهای عربی بودند ولی به دلیل تغییرات خاص آن به چادر ایرانی و ملی معروف شدند. یکی از ویژگی‌های شاخص این چادرها بسته بودن جلوی آن و آستین‌دار بودنش است.

برای پوشیدن این چادر دیگر نیازی به انداختن آن بر سر نیست و مهارت پوشیدنش به سختی چادرهای معمولی نیست. طراحی این چادر به گونه‌ای است که پوشش آن بیشتر به یک مانتو شباهت دارد تا چادر. خانم‌های ایرانی حالا به راحتی می‌توانند در محل کار خود چادر سر کنند و نگرانی از جمع کردن دسته‌های چادر و خاکی شدن آن نداشته باشند.

چادرهای ملی اولیه گشاد بود که در جلوی آن دکمه‌هایی هم تعبیه شده بود اما پس از گذشت مدتی چادرهایی تنگ‌تر به سبک مانتو همراه با نواردوزی بر آستین‌ها و لبه‌های چادر از سادگی آن کاستند. به گفته یک طراح چادر، این مدل چادرها مورد توجه قشر وسیعی از جوانان و نوجوانان قرار گرفته است تا جایی که از تیرماه سال ۸۳ تاکنون بیش از هشت هزار زن و دختر ایرانی از آن استقبال کرده‌اند و آن را برای حفظ حجاب، متانت و حضور در جامعه پوششی مناسب می‌دانند چرا که در این طرح هم زیبایی حفظ شده و هم در پوشش و حفظ وضعیت زنان در حالت‌های مختلف کمک بزرگی به آنان می‌کند.

● چادرهای ژاپنی

آیا تا به حال فکر کرده‌اید که سالانه چند هزار متر چادر مشکی در ایران به مصرف می‌رسد؟ بنا به گفته مسوولان، نیاز بازار ایران به چادر مشکی سالانه چیزی حدود ۳۰ میلیون متر مربع است که تا به امروز یک کارخانه نساجی نیز برای تولید یک‌صدم این میزان نیز تلاشی نکرده است. اگر یکبار به راسته چادرفروشی‌های بازار تهران سری بزنی و سراغ چادر مشکی را بگیری اولین سوالی که فروشندگان از شما می‌کنند این است الگانس می‌خواهی یا میتسوبیشی؟

با خود می گویی من برای خرید چادر آمده‌ام نه ماشین!! در واقع این دو مارک گران‌ترین و پرطرفدارترین نوع چادر هستند که توسط همین شرکت‌ها با همین مارک تولید می‌شود. گران‌ترین نوع پارچه الگانس و میتسوبیشی حدود ۱۰۰ هزار تومان است و ارزان‌ترین هم حدود ۲۰ هزار تومان. البته چادرهایی با قواره ۲۵۰ هزار تومان نیز در بازار یافت می‌شود این در حالی است که قیمت تولیدی این پارچه در کشورهای تولیدکننده ۳ دلار است.

● برای همیشه می‌ماند

اما در کنار تمام این حرف و حدیث‌ها، چادر راه خود را می‌رود. شاید تا چند سال آینده دیگر چادر عربی، دانشجویی و شال‌دار مد نباشد اما چادر مشکی همیشه هست و خواهد بود. شاید از این روست که سازمان میراث فرهنگی اخیرا چادر را به عنوان حجاب اقوام ایرانی به ثبت ملی رساند. چادر همچنان مسیر خود را از قرن‌ها پیش تاکنون طی می‌کند . چادر جزئی از هویت زن ایرانی است که حتی به زور سرنیزه رضاخان نیز تسلیم نشد.

حمیده طاهری :: روزنامه جام جم[ دوشنبه 21 آذر 1390 ] [ 09:19 ب.ظ ] [ م افشار ] [ نظرات() ]

تو،تویی

#تو بخشنده هستی اگر....

 بتوانی به همان زیبایی که می گیری به دیگران ببخشی!

#تو باشرافت هستی اگر...

آبروی دیگران را مانند آبروی خودت محترم بدانی!

#توشاد هستی اگر...

گلی راببنی وبخاطر این زیبایی خدارا شکر کنی!

#توزنده هستی اگر...

امیدهای فردا برایت بیشتر از مشکلات دیروز اهمیت داشته باشد!

#تو دوست داشتنی هستی اگر...

دردهایت تورا از دیدن دردهای دیگران کور نکرده باشد![ یکشنبه 20 آذر 1390 ] [ 08:13 ب.ظ ] [ م افشار ] [ نظرات() ]

بی عشق حسین زندگانی ننگ است
[ سه شنبه 15 آذر 1390 ] [ 05:23 ب.ظ ] [ م افشار ] [ نظرات() ]

عشق محرم

بیائیم در ماه محرم زنجیر نزنیم!

اما زنجیری را از پای گرفتاری باز کنیم.

سینه نزنیم!اما سینه درد مندی را از غم و آه پاک کنیم.

اشکی نریزیم!اما اشک از چهره ای مظلوم پاک کنیم.

آن وقت با افتخاربگوییم یا حسین[ سه شنبه 15 آذر 1390 ] [ 05:21 ب.ظ ] [ م افشار ] [ نظرات() ]

مناجات نامه

ای اخرین ستاره ی اسمان عشق!

ای، تنها نجات دهنده ی جهان!

 به من بگو در کجای این سرزمین بزرگ،قرارگرفته ای؟

به من بگو تابدانم،سرم را برکدامین دیوار بگذارم که پیغامی ازتوداشته باشد.

از کبوتران نامه بر کنار جوی آب،ازمرغان تازه از سفربرگشته؛واز پرستوهایی که قصد مهاجرت به سرزمین عشق،را دارند و...ازهمه ی آن ها،نشان توراپرسیدم؛همه گفتند که تو همین جا،پیش آن ها بوده ای و پیغام دادی روزی می آیی تا مارا از غم وغصه،آزاد و رها سازی.

اما!

ای کاش،زمان آمدنت را اعلام می کردی،تا این قدر در تب وتاب انتظارت نسوزم.

[ سه شنبه 15 آذر 1390 ] [ 05:10 ب.ظ ] [ م افشار ] [ نظرات() ]

جملات فلسفی

*نصف اشتباهات ناشی از این است که وقتی باید فکر کنیم،احساس می کنیم و وقتی احساس کنیم فکر می کنیم!

*درصدکمی از انسانها نود سال زندگی می کنند

مابقی یک سال را نود بارتکرار می کنند!!

*همیشه در زندگی جوری زندگی کن که«ای کاش»تیکه کلام پیریت نشود....!

*مشکلات امروز تو برای امروز کافیست ،مشکلات فردا را به امروز اضافه نکن!

*مهم ترین عنصر در فرمول ساختاری موفقیت،این است که چگونه با دیگران بسازیم وکنار آییم.

*زندگی یک اثر هنریست،نه یک مسئله ی ریاضی بهش فکر نکن،ازش لذت ببر!

«هست» را اگر قدر ندانی میشود« بود»*

[ سه شنبه 15 آذر 1390 ] [ 05:08 ب.ظ ] [ م افشار ] [ نظرات() ]

مرگ بر انگلیس
سفارت انگلیس در خیابان فردوسی و باغ قلهک تهران (یکی از مراکز سیاسی این کشور در تهران) عصر دیروز ۸ آذر (۲۹ نوامبر) مورد حمله عده ای دانشجوی بسیجی که به سیاست های انگلیس در قبال ایران اعتراض داشتند قرار گرفت بطوریکه معترضین در شعارهای خود سفارت انگلیس را لانه جاسوسی عنوان کردند و خواستار تعطیلی کامل سفارت انگلیس شدند.

به نقل از خبرگزاری ها، تعدادی از دانشجویان خشمگین که قصد تصرف سفارت را داشتند، کوکتل مولوتف و سنگ به داخل سفارت پرتاب کردند و شیشه های سفارت را شکستند و طولی نکشید که گوشه ای از ساختمان کوچک پشت درب اصلی سفارت نیز آتش گرفت". دانشجویان بسیجی پس از تجمع مقابل سفارت انگلیس از در سفارت بالا رفتند و پرچم این کشور را به پائین کشیدند و آن را آتش زدند.

در همین حال باشگاه خبرنگاران صدا وسیما اعلام کرد: "دود حاصل از آتش گرفتن تجهیزات این سفارتخانه در خیابان های اطراف سفارتخانه دیده می شود. دانشجویان از موانع آهنی داخل سفارت انگلیس نیز عبور كرده و وارد ساختمان های اداری این سفارتخانه شدند و قاب عكس ملكه انگلیس توسط دانشجویان ایرانی پایین كشیده شد. حضور دانشجویان در ساختمان های اداری سفارت انگلیس ادامه دارد و در حال جمع آوری اسناد از این لانه جاسوسی هستند كارمندان این سفارتخانه از درب دیگر گریختند." سرانجام با حضور سردار رادان جانشین فرمانده نیروی انتظامی و دادن التیماتوم به متصرفین سفارت انگلیس، این افراد از داخل سفارت به بیرون رانده شدند ...


[ چهارشنبه 9 آذر 1390 ] [ 07:27 ب.ظ ] [ م افشار ] [ نظرات() ]

شعری برای بودن

برای تو و خویش
چشمانی آرزو می‌كنم
كه چراغ‌ها و نشانه‌ها را
در ظلمات‌مان
ببیند.
گوشی
كه صداها و شناسه‌ها را
در بیهوشی‌مان
بشنود.
برای تو و خویش، روحی
كه این همه را
در خود گیرد و بپذیرد.


و زبانی
كه در صداقت خود
ما را از خاموشی خویش
بیرون كشد
و بگذارد


ار آن چیزها كه در بندمان كشیده است
سخن بگوییم.

مارگوت بیکل


[ چهارشنبه 9 آذر 1390 ] [ 07:21 ب.ظ ] [ م افشار ] [ نظرات() ]

تقدیم به تو خواهر بسیجی

بسیجی عاشق شهد شهادت به خداست
مکتب عاشق ز مکتب ها جداست
گر سر و پا و تن و جان می دهد
بس همین حالت که جنت را رواست

*******
بسیجی، بانگ بلند بیداری است و باب رهایی، بلای‏جان استکبار است و برج استوار دیدبانی.
*******
بسیجی، بلبل خوشخوان گلزار جبهه‏هاست و باران معنویت در کویر رفاه‏گرایی.
*******
بسیجی، بهار آفرین چهار فصل آزادی است و برق خشم الهی برتارک تاریک فکران مزدور و مدعی روشنفکری.
*******
بسیجی، برکه غیرت دینی است و برف سپید بامدادی برهربام و بر زن و شهر و دیار اسلامی.
*******
بازوان بسیجی بوسه‏گاه روح خداست و بلندای قامتش بازوی امن بندگان الهی.
*******
بسیج، سرو بلند باغ پیروزی است و ستاره سهیل سحرهای ستم سوزی.
*******
بسیج‏، ستاره سماواتیان در زمین است. و صاعقه مرگ ستمگران زمان، سلاح رهایی محرومان است و سوهان روح مستکبران، سنگرنشین سفره هفت‏سین باصفای آزادی است. مرد سنگر و سجاده و سپیده و سبزه و سرخ‏رویی و ستم سوزی.
*******
بسیجی، لاله سرخ‏فام جبهه‏هاست و لؤلؤ صدفهای «لااله الاالله‏». ذوالفقار خشم و غیرت بر سر خناسان و وسوسه‏گران است.
*******
سیجی، گل‏سرخ لاله‏زار مروت و مردانگی و آب زلال و شیرین در کویر زندگی است.
*******
بسیجی بزرگ، تو فرزند فرزانه کربلایی، تو کبک کوهساران کرامتی، تو کوکب درخشان آسمان کمالی. تو کبوتر سبکبال شبهای حمله‏ای، تو کلام خدا در طور سینای ایرانی.[ چهارشنبه 9 آذر 1390 ] [ 12:19 ب.ظ ] [ م افشار ] [ نظرات() ]

روحیه بسیجی

روحیه بسیجی و معرفت بسیجی باید فراگیر شود تا این کشور بتواند بار سنگینی را که بر دوش دارد که همان بار هدایت الهی و سعادت انسانهاست – به سرمنزل برساند، لذا بسیج تمام شدنی نیست.

 

از بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با فرماندهان بسیج  28/7/71[ چهارشنبه 9 آذر 1390 ] [ 12:16 ب.ظ ] [ م افشار ] [ نظرات() ]

درخشش بسیج

علت اینکه در کشور ما بسیج این طور درخشان شد و شکفت چه بود؟ ایمان عاشقانه، ایمان عمیق، ایمان توام با عواطف که از خصوصیات ملت ایران است، مثل بعضی از ملتهای دیگر، عواطف در این ملت جوشان است کلید بسیاری از مشکلات است. این ایمان با آن عواطف همراه شد و این رودخانه عظیم خودشان را به این دریای پهناور تبدیل کرد و مشکلات را در هر جایی که لازم بود از بین برد.

 

از بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با سپاهیان و بسیجیان ۲/۹/۷۷[ چهارشنبه 9 آذر 1390 ] [ 12:14 ب.ظ ] [ م افشار ] [ نظرات() ]

رهایت من نخواهم کرد
منم زیبــــا
که زیبا بنده ام را دوست می دارم

تو بگشا گوش دل، پروردگارت با تو می گوید

تو را در بیکران دنیای تنهایان

رهایت من نخواهم کرد

رها کن غیر من را، آشتی کن با خدای خود

تو غیر از من چه می جویی؟

تو با هر کس به غیر از من چه می گویی؟

تو راه بندگی طی کن عزیزا، من خدایی خوب می دانم

تو دعوت کن مرا با خود به اشکی، یا خدایی میهمانم کن

که من چشمان اشک آلوده ات را دوست می دارم

طلب کن خالق خود را، بجو ما را، تو خواهی یافت

که عاشق می شوی بر ما و عاشق می شوم بر تو که

وصل عاشق و معشوق هم، آهسته می گویم، خدایی عالمی دارد

تویی زیباتر از خورشید زیبایم، تویی والاترین مهمان دنیایم

که دنیا بی تو چیزی چون تو را کم داشت

وقتی تو را من آفریدم بر خودم احسنت می گفتم

مگر آیا کسی هم با خدایش قهر می گردد؟

هزاران توبه ات را گرچه بشکستی، ببینم! من تو را از درگهم راندم؟

که می ترساندت از من؟


رها کن آن خدای دور

آن نامهربان معبود، آن مخلوق خود را

این منم پروردگار مهربانت، خالقت

اینک صدایم کن مرا با قطره اشکی

به پیش آور دو دست خالی خود را، با زبان بسته ات کاری ندارم

لیک غوغای دل بشکسته ات را من شنیدم

غریب این زمین خاکی ام، آیا عزیزم حاجتی داری؟

بگو جز من کس دیگر نمی فهمد، به نجوایی صدایم کن

بدان آغوش من باز است

قسم بر عاشقان پاک با ایمان

قسم بر اسب های خسته در میدان

تو را در بهترین اوقات آوردم

قسم بر عصر روشن، تکیه کن بر من

قسم بر روز، هنگامی که عالم را بگیرد نور

قسم بر اختران روشن اما دور

رهایت من نخواهم کرد

برای درک آغوشم، شروع کن، یک قدم با تو

تمام گام های مانده اش با من

تو بگشا گوش دل، پروردگارت با تو می گوید

تو را در بیکران دنیای تنهایان

رهایت من نخواهم کرد


[ سه شنبه 8 آذر 1390 ] [ 10:17 ب.ظ ] [ م افشار ] [ نظرات() ]

سیدنا الامام خامنه ای ( دامه برکاته)


[ سه شنبه 8 آذر 1390 ] [ 10:10 ب.ظ ] [ م افشار ] [ نظرات() ]

.: تعداد کل صفحات 2 :. [ 1 ] [ 2 ]